HLA-Mismched Transplantacja Nerek bez Utrzymywania Immunosupresji czesc 4

Po 92 dniu nie wykryto odkładania C4d i nie stwierdzono nacieków i minimalnego zwłóknienia w próbce biopsyjnej uzyskanej w 1087 dniu (Figura 1B). Pacjent 3 był 39-letnim mężczyzną ze schyłkową niewydolnością nerek z powodu zespołu policystycznych chorób nerek. Miał przeciwciała, które były reaktywne w teście ELISA do 52% panelu różnych antygenów HLA (przeciwciała reagujące z panelem). Pomimo tego wysokiego poziomu przeciwciał reagujących z panelem, miał ujemny bezpośredni mecz krzyżowy z siostrą, od której otrzymał połączony szpik kostny i przeszczep nerki w październiku 2003 roku. Ostre odrzucenie humoralne ze złogami C4d w biopsji nerki opracowane w dniu 10. Antydonorowe przeciwciała HLA klasy II wykryto w jego surowicy i był on leczony plazmaferezą, dożylną globuliną antyitocytarną (Thymoglobulin, Genzyme), dożylną immunoglobuliną i rytuksymabem. Funkcja nerek pacjenta nie powróciła do normy, a hemodializa została wznowiona 5 miesięcy po transplantacji. W sierpniu 2004 r. Otrzymał drugi przeszczep nerki od swojego kuzyna, a od tego czasu ma stabilną czynność nerek, a jednocześnie stosuje konwencjonalną terapię immunosupresyjną.
Modyfikacja protokołu
Po tym doświadczeniu z Pacjentem 3, protokół został zmodyfikowany, za zgodą Sieci odporności immunologicznej, Rady ds. Monitorowania danych i bezpieczeństwa, oraz naszej instytucjonalnej komisji rewizyjnej, w celu włączenia dwóch dawek rytuksymabu przed przeszczepieniem (375 mg na metr kwadratowy w dniach -7 i -2), aby zapobiec odrzuceniu humoralnemu i prednizonu (2 mg na kilogram na dzień, zaczynając od dnia przeszczepu z zwężeniem w ciągu następnych 10 dni), aby złagodzić syndrom przecieku kapilarnego. Sensybilizacja przedtransplantacyjna, określona na podstawie obecności przeciwciał reaktywnych względem panelu, została przyjęta jako kryterium wykluczające do rejestracji.
Pacjent 4 był 25-letnim mężczyzną ze schyłkową niewydolnością nerek spowodowanym zespołem Alporta, który otrzymał połączoną przeszczepioną nerkę i szpik kostny od swojej matki w lutym 2005 r., Zgodnie ze zmodyfikowanym protokołem. Terapia immunosupresyjna została zmieniona z cyklosporyny na takrolimus w dniu 30 ze względu na ostre działanie nefrotoksyczne cyklosporyny. W przeciwnym razie przebieg pooperacyjny przebiegał bez powikłań, z jedynie niewielkimi dowodami na zespół przecieku naczyń włosowatych. Dawka takrolimusu była stożkowa, a lek przerwano w 244 dniu. Niskie poziomy przeciwciał przeciwko HLA klasy II w krwi obwodowej wykryto 2 miesiące później, a złogi C4d pojawiły się w czterech kolejnych wycinkach z biopsji nerki, ale poziom kreatyniny pozostawał stabilny na poziomie 1,5 mg na decylitr (132,6 .mol na litr) (Figura 1A i Tabela 1) i nie było białkomoczu. Próbki biopsji protokolarnych uzyskane w dniach 328 i 412 były histologicznie normalne, pomimo złogów C4d w kapilarach okołokubłowych. Próbki biopsyjne uzyskane w dniach 542 i 731 (Figura 1B) wykazały łagodną segmentarną duplikację błony podstawnej błony komórkowej, bez pogorszenia podczas 6 miesięcy pomiędzy tymi biopsjami (tj. Powielenie było widoczne w 36% kłębuszków w dniu 542 i 26% kłębuszki dnia 731).
Pacjent 5 był 46-letnim mężczyzną ze schyłkową niewydolnością nerek z powodu zespołu policystycznych chorób nerek, który otrzymał przeszczep nerki i szpiku kostnego od swojej siostry w styczniu 2006 r., Przy użyciu zmodyfikowanego protokołu
[hasła pokrewne: choroba lokomocyjna u psa, ceny protez, specjalizacje lekarskie warszawa ]

Powiązane tematy z artykułem: ceny protez choroba lokomocyjna u psa specjalizacje lekarskie warszawa