Nowe wytyczne kliniczno-praktyczne dotyczące leczenia bólu u pacjentów z nowotworem ad 6

Dlatego pacjenci powinni otrzymać pisemny plan leczenia bólu, gdy tylko jest to możliwe. Planiści zrzutów powinni doradzać pacjentom i klinicystom, aby przekazywali szczegóły planu leczenia bólu innym klinicystom, gdy pacjent jest przenoszony z jednego ośrodka opieki zdrowotnej do drugiego – na przykład z ośrodka opieki zdrowotnej do hospicjum. Jesteśmy wdzięczni członkom panelu, recenzentom i konsultantom za ich wyjątkowy wkład; do asystentów badawczych Dr. Janice Fitzgerald Ulmer, Donna Mahrenholz, Elon Eisenberg i Jane Ballantyne; Pannie Evelyn Hall za pomoc w przygotowaniu manuskryptu; i do Drs. Richard Kitz i George Battit za stałe wsparcie i zachętę.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wspierane przez Biuro Forum ds. Jakości i Skuteczności w Ochronie Zdrowia, Agencja ds. Polityki i Badań Opieki Zdrowotnej, Departament Zdrowia i Opieki Społecznej. Niniejszy dokument niekoniecznie odzwierciedla stanowisko Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej.
Author Affiliations
Johns Hopkins University School of Nursing, Baltimore, MD 21205
Massachusetts General Hospital, Boston, MA 02114
MD Anderson Cancer Hospital, Houston, TX 77030
Prośba o przedruk do Dr. Carra w Pain Center, Department of Anesthesia, Massachusetts General Hospital, Boston, MA 02114.
dodatek
Wytyczne dotyczące praktyki klinicznej to oświadczenia mające na celu pomoc pracownikom służby zdrowia i pacjentom w dokonywaniu lepszych wyborów dotyczących opcji leczenia w przypadku stanów klinicznych 13. Opracowanie wytycznych dotyczących praktyki klinicznej jest jednym z głównych obowiązków Agencji ds. Polityki i Badań Opieki Zdrowotnej. Agencja ta została założona przez Kongres pod koniec 1989 roku w celu poprawy jakości, adekwatności i skuteczności opieki zdrowotnej oraz poprawy dostępu do usług opieki zdrowotnej. Wytyczne Agencji opracowane przez wielodyscyplinarne zespoły pracowników służby zdrowia i konsumentów opierają się na systematycznych przeglądach odpowiednich dowodów naukowych oraz profesjonalnej ocenie.
Wytyczne dotyczące leczenia bólu w przypadku raka zostały dziś opublikowane. Cały proces był nadzorowany przez interdyscyplinarny panel ekspertów, którzy stosowali zintegrowane podejście do syntezy dowodów naukowych i aktualnej praktyki klinicznej. Wersje wytycznych obejmują pełny tekst Zarządzania Bólu Nowotworowego: Wytyczne dotyczące praktyki klinicznej (około 200 stron), 3 dwa krótkie poradniki dla klinicystów (jeden dotyczący dorosłych i innych dotyczących dzieci), 14,15 oraz krótkie przewodniki dla konsumentów pacjenci i ich rodziny, opublikowane w wersji angielskiej i hiszpańskiej16,17. Pełne wytyczne zawierają tabele ukazujące rodzaj, siłę i spójność dowodów dla różnych interwencji; Przykładowe narzędzia do oceny bólu u dorosłych i dzieci; tabele dawek leków dla niesteroidowych środków przeciwzapalnych i opioidów; przykładowe ćwiczenia relaksacyjne; oraz strony, na których testowane były wytyczne. Bezpłatne egzemplarze są dostępne na życzenie (telefon: 1-800-4CANCER).
[hasła pokrewne: choroba lokomocyjna u psa, apteka internetowa kraków, rehabilitacja zakopane kolejka ]

Powiązane tematy z artykułem: apteka internetowa kraków choroba lokomocyjna u psa rehabilitacja zakopane kolejka